Pindi veinitalu
alustas kodumaiste käsitööveinide tootmisega 2019.aastal. Oma esimesi veine katsetasime juba 2012.aastal kui keldrisse oli kogunenud palju moose, millest sai esimene veinitegu. Edaspidi katsetasime juba värskete marjade ja puuviljadega ning tulemused muutusid üha paremaks.

Pindi Veinitalu on pereettevõte, mida juhib naiste vägi – tütar Kadi ja ema Kristi. Kadi on hariduselt toidutehnoloog, ta on lõpetanud sommeljeede algkursuse, kust sai rohkem teadmisi veinivalmistamisest ja arendas maitsemeeli. Tema hoolitseb selle eest, et pudelisse saaks hea jook.

Kristi on õppinud raamatupidajaks, ta on aastaid sidejaoskonna juhataja olnud. Tema tegeleb paberimajandusega ja hoiab talu ümbrust ning marja- ja puuviljaaeda korras.

Veine toodame samas majas, kuhu Kristi kolis 13.aastaselt ja kus ta elab tänaseni. Kadi elas selles majas kogu oma lapsepõlve. Veinide valmistamiseks renoveerisime pool elumajast tootmiseks sobilikuks.

Meie põhimõte on, et kodumaistest marjadest ja puuviljadest saab valmistada väga huvitavaid ja maitsvaid veine. Kasutame tootmises oma aia- ja metsasaadusi ning puuduoleva tooraine hangime Lõuna-Eesti kasvatajatelt. Valmistame veine õuntest, sõstardest, jõhvikatest, ebaküdooniast, rabarberist ja isegi piparmündist. Meie veinipartiid on väga väikesed ja seetõttu on veinides tunda  iseloomu, kirge, hoolt ja armastust.

Asume Võrumaal, Võru vallas, Pindi külas. Tule tutvu meie tegemistega lähemalt ja broneeri veinide degustatsioon siit: Külastusvõimalused, või telli tooteid e-poest